4 czerwca 2018r. odbyła się finałowa gala XIII edycji Konkursu „Pomysł na Biznes w Powiecie Limanowskim”. Uczniowie naszej szkoły Dawid Matras i Andrzej Nawalaniec z klasy drugiej  technikum informatycznego zostali zwycięzcami tego konkursu. Opracowali biznes plan dla firmy BeQuick – wygodne otwieranie bram automatycznych. Ich urządzenie pozwala na wygodne sterowanie bramą automatyczną przy użyciu telefonu komórkowego, dzięki czemu nie ma potrzeby używania pilota. W dwuetapowym konkursie pokonali 51 uczestników konkursu, reprezentujących 6 szkół średnich naszego powiatu. Chłopcy zachwycili komisję profesjonalizmem, innowacyjnością i realnością swojej propozycji oraz sposobem jej prezentacji. Urządzenie zwycięzców BeQuick Opener jest sprawdzone w działaniu i otrzymuje pochlebne opinie od użytkowników. Opiekę nad uczniami sprawowała pani Beata Berdychowska.

Z satysfakcją informujemy, że drugi zespół reprezentujący naszą szkołę w składzie Piotr Mamala oraz Mateusz Adamczyk z klasy trzeciej technikum mechatronicznego otrzymał wyróżnienie. Chłopcy przedstawili propozycję firmy o nazwie PRINTLAB zajmującej się produkcją i sprzedażą drukarek 3D. Opiekunem uczniów była pani Maria Gawron.

Cieszymy się również, że uczniowie naszej szkoły, obok zdrowej rywalizacji potrafią współpracować ze sobą. Mateusz Adamczyk zwycięzca zeszłorocznej edycji konkursu wykonał w systemie 3D dla obecnych zwycięzców obudowę ich urządzenia.

Uczniom gratulujemy osiągniętych sukcesów i życzymy, by zmagania konkursowe przyczyniły się w przyszłości do ich karier biznesowych.

Skip to content