Pożegnania nadszedł czas…

 

Każdego roku pod koniec kwietnia w naszej społeczności szkolnej żegnamy uczniów klas czwartych, którzy przystąpić mają do egzaminu dojrzałości.  Tegoroczne pożegnanie wszyscy zapamiętamy  – nie dane nam jest uczestniczyć w ostatniej akademii, nie wręczymy uroczyście dyplomów i nagród, jednak – pamiętajcie, że jesteśmy i  Was wspieramy. Dlatego też – zamiast kwiatów ciętych, przesyłamy te namalowane i kierujemy do Was najserdeczniejsze życzenia:

Drodzy Absolwenci, życzymy Wam, żeby w Waszym życiu zawsze obecne były wiara, nadzieja i miłość bez względu na to, po jakim morzu będzie Wam dane żeglować.

Pomimo zawirowań z jakimi i obecnie musicie się mierzyć, życzymy, abyście kiedyś po latach z rozrzewnieniem wspominać mogli szkolne lata, tak jak to zostało ukazane w wierszu Artura Oppmana:

Niezapomniane młodzieńcze lata!

 Szkolne wspomnienia niezapomniane!

 Na ciężkich drogach chmurnego świata

Wyście jak balsam na krwawą ranę!

 Gdy wstecz obrócę wzrok taki łzawy,

 Wnet się jak czarem byt złoci szary

Niech żyje przyjaźń ze szkolnej ławy!

 Niech żyją nasze dawne wagary!

 

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas, przebyte doświadczenia. Podziękowania kierujemy także w stronę Rodziców – za waszą troskę i trud włożony w wychowanie pociech oraz wszelką okazaną nam pomoc. Dziękujemy wreszcie nauczycielom – za cierpliwość i niesłabnące zaangażowanie w kształtowanie młodych umysłów.

Parafrazując pewną autorkę pamiętajmy wszyscy, że należy patrzeć z nadzieją w przyszłośc, ponieważ to nasze ręce, oczy usta ją tworzą. Żyjemy w teraźniejszości – tylko tu i teraz jesteśmy w stanie wpływać na przyszłość. I kształtować ją powoli za pomocą dobrych słów, znaków i zdarzeń.

 

Skip to content