W dniach 3-7.06.2018 uczniowie klas 1TMt/TE, 1TIa i 2 TE/TO wraz z opiekunami p. vice-dyr. Agatą Golińską, Danutą Hutek, Anitą Iwan-Franczyk oraz Małgorzatą Kokot wzięli udział wycieczce do Paryża połączonej z wizytą w szkole Sainte Ursule w 17. dzielnicy.

Po długiej i męczącej podróży niestrudzeni uczestnicy rozpoczęli swoją przygodę od wspięcia się na Wieżę Eiffla skąd mogli delektować się zapierającą dech w piersiach panoramą całego Paryża.

W kolejnych dniach, wędrując po jednej z największych europejskich stolic,  podziwiali m.in. katedrę Sacre Coeur oraz dzielnicę Montmartre, Łuk Triumfalny z Polami Elizejskimi, katedrę Notre Dame, muzeum Luwr oraz Pont Neuf na Sekwanie.

Podczas wizyty w szkole Sainte Ursule uczniowie mieli okazję przyjrzeć się realiom francuskiej edukacji oraz porównać ją z naszym systemem. Podczas wizyty nasi uczniowie: Piotr Ptaszek (1TMt), Michał Piórkowski (1TMt), Daria Kokot (1TIa) oraz Karol Drabik (2TO) zapoznali pokrótce kolegów francuzów z naszą miejscowością, szkołą oraz zwyczajami.

Ostatnim punktem wycieczki był okazały Wersal wraz ze swoimi olbrzymimi ogrodami. Na koniec uczestnicy odwiedzili polski Kościół Św. Genowefy w 16. dzielnicy.

Podczas wycieczki nie zabrakło również czasu na wspaniałe sesje zdjęciowe, poszukiwanie i zakup pamiątek oraz lekcje j. angielskiego w praktyce.

 

Skip to content