Od pewnego czasu modne stało się hodowanie ptaszników- pająków pochodzących ze strefy tropikalnej Ameryki Pd, Azji, Afryki oraz niektórych rejonów Europy i południowej części  USA.

O swoim hobby- terrarystyce, opowiadał na lekcji biologii uczeń naszej szkoły Bartłomiej Górka. Zapewne wielu z nas Go zna, jednak nie każdy wie o Jego dosyć ekscentrycznym hobby. To, co wielu przeraża, Bartka fascynuje. Bartek lubi małe zwierzątka……ale te ulubione są włochate i mają 4 pary odnóży. Tak, interesuje się pająkami- hodowlą ptaszników.

Dzięki prezentacji młodzież mogła dowiedzieć się wielu ciekawych informacji na temat biologii ptaszników ,ich hodowli oraz tego, co powinien wiedzieć każdy młody wielbiciel pająków. Uczniowie  mogli także zobaczyć żywe okazy ptaszników: Brachypelma Vagans (ptasznik czerwonoodwłokowy) oraz Lasiodora Parahybana (ptasznik olbrzymi).

Oprócz ptaszników Bartek hoduje jeszcze inne zwierzęta, które młodzież także mogła zobaczyć: agamę brodatą( jaszczurka), żółwia czerwonolicego i żółtobrzuchego oraz karaczana argentyńskiego. Lekcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem.

Skip to content