„Nie bój się, wypłyń na głębię…” –  Święto Szkoły w ZSTiO

Zwracam się również do was, drodzy nauczyciele i wychowawcy. Podjęliście się wielkiego zadania przekazywania wiedzy i wychowania powierzonych wam dzieci i młodzieży. Stoicie przed trudnym i poważnym wezwaniem. Młodzi was potrzebują. Oni poszukują wzorców, które byłyby dla nich punktem odniesienia. Oczekują też odpowiedzi na wiele zasadniczych pytań, jakie nurtują ich umysły i serca, a nade wszystko domagają się od was przykładu życia. Trzeba, abyście byli dla nich przyjaciółmi, wiernymi towarzyszami i sprzymierzeńcami w młodzieńczej walce. Pomagajcie im budować fundamenty pod ich przyszłe życie. …” – mówił w czerwcu 1999 roku Jan Paweł II podczas homilii w Łowiczu.

Dziś, 16 października 2019 roku, obchodziliśmy w naszej Szkole podwójne święto. O godzinie 11.00 odbyła się w murach limanowskiego Mechanika uroczysta akademia z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej, a także obchodów 40. rocznicy wyboru Jana Pawła II, patrona szkoły, na papieża.

Uroczysta akademia rozpoczęta została przez pana dyrektora Stanisława Wąsika, który przywitał zebranych, w tym przybyłych na uroczystość Starostę Powiatu Limanowskiego pana Mieczysława Urygę, Dyrektora Wydziału Edukacji i Sportu Starostwa Powiatowego w Limanowej pana Artura Krzaka, przedstawiciela Rady Rodziców pana Bolesława Garncarza, a także zgromadzonych emerytów, nauczycieli, katechetów i młodzież.

Słowa powitania i najlepsze życzenia dla nauczycieli i uczniów po dyrektorze Stanisławie Wąsiku wygłosił pan starosta Mieczysław Uryga oraz przewodniczący rady rodziców pan Bolesław Garncarz.

Trzynaścioro uczniów Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących otrzymało stypendium Starosty Limanowskiego. Po oficjalnych gratulacjach przekazanych stypendystom uczniowie klas pierwszych w asyście Pocztu Sztandarowego przystąpili do uroczystego ślubowania.

Młodzież klas starszych, przygotowana przez panią Dorotę Stach we współpracy z paniami Marią Gawron, Elżbietą Nawalaniec i Anną Kulpą, zaprezentowała ciekawy program artystyczny, podczas którego mogliśmy posłuchać słów Ojca Świętego, przypomnieć sobie ważne wydarzenia z historii szkoły, posłuchać interesujących aranżacji muzycznych. W swoim programie młodzież dziękowała nauczycielom za ich zaangażowanie i wsparcie. „Wkładasz piękno w moje dłonie, jako nauczyciel dajesz mi słowa, obrazy, idee, na których buduję swoje życie. Cokolwiek zbuduję w przyszłości, dzięki Twojej pomocy mam już gotowe fundamenty” – mówił jeden z występujących.

Drodzy Uczniowie, za Waszą obecność,  niewyczerpaną energię i pomysłowość dziękujemy i my – nauczyciele.

Skip to content