Drużyna strzelecka chłopców Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Jana Pawła II w Limanowej okazała się  najlepszą nie tylko w powiecie ale również w województwie.

Po raz kolejny drużyna chłopców w składzie: Damian Smoleń,  Krzysztof Tomaszek i Piotr Różalski wygrała powiatowa ligę strzelecką w strzeleniu z broni pneumatycznej.

Po raz drugi również drużyna chłopców w składzie; Damian Smoleń, Nikodem Poręba i Bartłomiej Urban wygrała wojewódzkie zawody w dwuboju obronnym przed reprezentacją z Chrzanowa i Krakowa – Krowodrzy. W dwuboju obronnym, jak co roku rozgrywane są dwie konkurencje: LTO letni trójbój obronny w którym, młodzież pokonując dystans około 3 km musiała przerzucić granatem 35 m oraz zestrzelić 5 krążków biatlonowych (odległość 50 m) w jak najszybszym czasie. W tej konkurencji reprezentanci ZSTiO zdobyli II miejsce (zabrakło kilku sekund aby wygrać) na 13 zespołów walczących z województwa małopolskiego. Indywidualnie –  III miejsce zdobył Nikodem Poręba uczeń klasy czwartej technikum samochodowego.

Druga konkurencja to pojedynek strzelecki polegający na zestrzeleniu trzech krążków przeciwnikowi jak najkrótszym czasie. W tej konkurencji drużyna
z Mechanika wygrała wszystkie pojedynki zdobywając I miejsce i wygrywając całe zawody w dwuboju obronnym  z największą liczbą zdobytych punktów.

Gratulujemy zwycięskim drużynom z Mechanika i życzymy powodzenia
w następnych latach.

Osobą  przygotowującą młodzież do zawodów jest Maria Gawron – nauczyciel
i instruktor strzelectwa sportowego i sportów obronnych

Skip to content