We środę 7 marca w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących czyli limanowskim „Mechaniku”, odbyły się warsztaty z rysunku odręcznego dla gimnazjalistów, którzy chcieliby podjąć naukę w zawodzie technik architektury krajobrazu. Pięćdziesięcioro uczniów ze szkół podstawowych powiatu limanowskiego przyjechało z opiekunami do „Mechanika” , aby spróbować swoich sił w rysunku odręcznym.

Spotkanie rozpoczął dyrektor ZSTiO – Pan Jan Skrzekut, który przywitał młodzież wraz
z opiekunami, a także prowadzących. Wykład na temat pracy architekta krajobrazu
i możliwości zatrudnienia w sądeckiej firmie Park – M, prowadzili pracownicy działu projektów – Pani mgr Żaneta Gargul, Pani mgr inż. Marlena Drewniak – architekt krajobrazu.
W czasie wystąpienia pokazano młodzieży realizowane projekty i te przygotowywane jeszcze przez architektów, pracujących w firmie Park-M.

Zajęcia warsztatowe z rysunku odręcznego przeprowadził dla młodzieży Pan dr inż. arch. Michał Uruszczak, wykładowca w Katedrze Gospodarki Przestrzennej i Architektury Krajobrazu Wydziału Inżynierii Środowiska i Geodezji UR w Krakowie. Zebrana młodzież
z wielkim zaangażowaniem wykonywała swoje rysunki. Gimnazjaliści z zainteresowaniem słuchali cennych rad i wskazówek, udzielanych indywidualnie przez prowadzącego.

Na zakończenie warsztatów, każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy certyfikat.
Warsztaty zorganizowali nauczyciele ZSTiO – Monika Smaga – Bolsęga i Krzysztof Młynarczyk

Warto wiedzieć:

W powiecie limanowskim tylko w ZSTiO prowadzony jest nabór do czteroletniego technikum architektury krajobrazu.
W związku z poszukiwaniem na rynku branżowym, osób z praktycznymi umiejętnościami ogrodniczymi w zakresie zakładania i pielęgnacji upraw ogrodniczych, na rok szkolny 2018/2019 prowadzony jest w ZSTiO po raz pierwszy nabór do klasy I szkoły branżowej I stopnia (dawnej „zawodówki”) w zawodzie ogrodnik.

Skip to content