W środę 20.02.2019 r. na parkingu przed Naszą Szkołą zaparkował samochód prezentacyjny firmy WAGO o wdzięcznym imieniu „Klementyna” – jest to mobilne centrum szkoleniowe i laboratorium firmy WAGO.

/klema – rodzaj zacisku elektrycznego/

Największą zaletą Klementyny jest to, że umożliwia przeprowadzenie przez doradców technicznych prezentacji i szkoleń z asortymentu WAGO bezpośrednio w szkołach.

Firma WAGO jest producentem i dostawcą nowatorskich komponentów dla przemysłu, techniki procesowej i automatyki budynkowej z ponad 50-letnim doświadczeniem. Wchodzi w skład dużej, międzynarodowej Grupy WAGO z siedzibą w Minden (Niemcy). Na polskim rynku WAGO jest obecne od 25 lat.
Klementyna to przede wszystkim wystawa wyrobów WAGO i prezentacja ich możliwości technicznych. Na ścianach samochodu wyeksponowane są wszystkie grupy asortymentowe, od złączek listwowych po komponenty do automatyki. Ich praktyczne wykorzystanie zaprezentowano w przeszklonej rozdzielnicy, do której podłączono instalacje obsługujące wnętrze pojazdu, jak choćby zautomatyzowaną instalację oświetleniową – sterowaną ze smartfona.

W pracowni elektrycznej Warsztatów Szkolnych uczniowie mają do dyspozycji  katalogi i informatory oraz zestawy edukacyjne ZCs1 i ZCs2 do ćwiczeń – prezent firmy WAGO 🙂

Dziękujemy Panu Radosławowi Ogińskiemu za ciekawą prezentację przeprowadzoną dla uczniów klas elektrycznych i mechatronicznych naszej szkoły.

Miejmy nadzieję, że dzisiejsza wizyta Klementyny to pierwszy krok do stałej współpracy między Naszą Szkołą i firmą WAGO.

Foto: K. Ślusarczyk
Tekst : S. Żelechowski

Skip to content