W dniach 28-29 maja 2020 r.  uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny” w kategoriach Junior i Student. W tym roku termin konkursu był przekładany w związku z zawieszeniem zajęć w szkołach i późniejszą zdalną nauką. Ostatecznie odbył się on w różnych dniach w zależności od kategorii i został przeprowadzony online na wskazanej przez organizatora platformie.

Konkurs ma charakter jednorazowego testu. Test konkursowy zawiera pytania o różnym stopniu trudności. Uczestnik wskazuje odpowiedź. Dobra odpowiedź jest punktowana, a za błędną odpowiedź otrzymuje się punkty ujemne. Główną ideą konkursu jest sprowokowanie jak najliczniejszej manifestacji matematycznej o charakterze wspólnej intelektualnej zabawy.

W tym roku do konkursu przystąpiło 15 uczniów z klas pierwszych, drugich i trzecich technikum. Sześciu z nich osiągnęło wynik, który jest nagradzany wyróżnieniem.
Wyróżnienia otrzymali uczniowie:
Jan Król (1PTI), Wojciech Filipek (1PTI/TR), Kamil Kułaga (1PTMt), Oliwia Kokot (1TI), Kacper Ślusarczyk (2TIa) oraz Daria Kokot (3TIa)

Serdecznie gratulujemy!

Szkolnym Koordynatorem Konkursu jest mgr Alicja Dębska.

 

Skip to content