W dniach 9 -10 marca 2018 roku odbył się WSEICRAFT 3.0, czyli III Małopolski Hackathon tworzenia gier komputerowych dla szkół średnich organizowany przez Wyższą Szkołę Ekonomii i Informatyki w Krakowie, w którym zespół z naszej szkoły zajął I miejsce.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy 4TI: Kamil Florek, Grzegorz Ociepka, Wojciech Piętoń, Piotr Sułkowski, Krzysztof Tomaszek. Warto przypomnieć, że wymienieni uczniowie startowali w tym konkursie już po raz trzeci. W roku 2016 zdobyli III miejsce, w 2017 II miejsce, a tym razem byli najlepsi.

Młodzież do konkursu przygotowywał mgr inż. Piotr Kozieł.

Maraton ma charakter konkursu, w ramach którego w ciągu 24 godzin, pięcioosobowe zespoły uczniów projektują trzy gry komputerowe. Jest to jedyny maraton projektowania gier dla szkół średnich w Małopolsce. Cieszy się ogromną popularnością. To nie tylko zabawa, ale również prawdziwa szkoła programowania, kreatywności i pracy w zespole.

W tegorocznej edycji wzięło udział 28 zespołów (240 uczestników) z najlepszych szkół Małopolski.

Młodzieży oraz ich opiekunowi serdecznie gratulujemy.

Skip to content