Mając na względzie bezpieczny wypoczynek dzieci i młodzieży oraz znaczenie profilaktyki, Ministerstwo Edukacji Narodowej zwróciło się z prośbą o włączenia się w ogólnopolską inicjatywę „Tydzień dla Bezpieczeństwa” jeszcze przed zakończeniem roku szkolnego i organizację działań profilaktycznych w szkołach.
List Minister Edukacji, dotyczący realizacji tego przedsięwzięcia oraz zestaw materiałów pomocniczych wraz z załącznikami do wykorzystania w pracy z młodzieżą znajdują się