Zespół Szkół Technicznych
i Ogólnokształcących
im. Jana Pawła II
w Limanowej

Aktualności\ Sukces Bart ...

Sukces Bartłomieja Wajdy
24 lutego 2016 r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Sączu odbyła się uroczysta gala, w trakcie której ogłoszono wyniki XIII Plebiscytu Gazety Krakowskiej na Najpopularniejszego Sportowca Sądecczyzny, Ziemi Limanowskiej i Gorlickiej w 2015 roku. Ten zaszczytny tytuł przyznany został Bartłomiejowi Wajdzie z klasy 3TS, który świętował swój sukces w towarzystwie wybitnych osobowości świata sportu, jak: karateka Andrzej Sukiennik, piłkarz Andrzej Szarmach i polski selekcjoner Henryk Apostel. Wśród zaproszonych na tę uroczystość gości pojawili się również przedstawiciele kultury i polityki, m.in.: wiceprezes Polska Press Oddział w Krakowie Dariusz Kołacz, zastępca redaktora naczelnego Gazety Krakowskiej Jerzy Sułowski, wiceprezydent Nowego Sącza Wojciech Piech, starosta limanowski Jan Puchała i senator Stanisław Kogut.
            Bartek trenuje karate od dziesięciu lat. Od 2008 roku szkoli się w ARS Klubie Kyokushinkai Limanowa, założonym przez trenera Arkadiusza Sukiennika.  Ma na swoim koncie liczne sukcesy, a wśród nich te ubiegłoroczne jak m.in.: brązowy medal w walkach juniorów w Kohtla-Jarve w Estonii, zwycięstwa w mistrzostwach makroregionu południowego w Jedliczu (po raz drugi z rzędu) i w turnieju międzynarodowym w Limanowej. Jego wcześniejsze osiągnięcia również nie pozostały niezauważone – w poprzednim Plebiscycie Gazety Krakowskiej zajął drugie miejsce w kategorii „Odkrycie Roku”.
Swoje sukcesy Bartek zawdzięcza oczywiście ciężkiej pracy:
5 rano pobudka, bieg, potem szkoła, inne zajęcia i wieczorem dwie godziny treningu. Tak dzień w dzień. Ten sport to ciężkie zajęcie – wiele wyrzeczeń, nie ma często czasu na zabawę i przyjemności – przyznaje.
Wsparcia udzielają mu najbliżsi, którzy podzielają jego sportową pasję: tato
i dwaj bracia.
A oto jak Bartek komentuje swoje tegoroczne zwycięstwo w Plebiscycie:
Jestem wręcz w szoku, że wygrałem. (…) Na pewno ten tytuł i moja obecność na gali wśród tylu znakomitych gości zmotywuje mnie do jeszcze cięższej pracy. Tylko tyle i aż tyle mogę powiedzieć.
Zatem gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Dodano: 2016-02-24, odsłon:739